Bouwen op daken in Zoetermeer: het dak als (nieuwe) waardevolle stedelijke ruimte

De ruimtevraag in steden is groot en vraagt om alternatieve en creatieve oplossingen. De gemeente Zoetermeer zet platte daken in de stad in als waardevolle ruimte voor nieuwe woonconcepten én voor het verbeteren van de leefbaarheid in de stad door het realiseren van aantrekkelijke, klimaatadaptieve leefomgevingen. Tijdens het werkbezoek krijg je vanuit verschillende invalshoeken en partijen een inkijk in de manier waarop Zoetermeer gebruik maakt van de extra ruimte die daken bieden in gebiedstransformaties en in de bestaande stad.

Dakruimte wordt nog weinig meegenomen in plannen voor gebieds(her)ontwikkelingen in de bestaande stad. Terwijl het benutten van dakruimte ervoor zorgt dat bestaande structuren kunnen worden gebruikt en er minder sloop/nieuwbouw nodig is (zonder concessies te doen aan de verdichtingsopgave). Bovendien lukt het met dakruimte erbij nog beter om te werken aan een klimaatadaptieve, circulaire en gezonde leefomgeving.

Programma

  • Jasper van Lammeren van LG Architecten/Rotterdam werkte voor de gemeente Zoetermeer een alternatief stedenbouwkundig plan uit voor de binnenstad. Daarbij werd dakruimte meegenomen in het perspectief en veranderde witte vlekken – waar eerst niks kon – in kleurrijke vlekken – meerdere km² ruimte waar plotseling van alles kon. Er werd zo ruimte vrijgespeeld op maaiveldniveau, waardoor ook daar een ander beeld ontstond van de mogelijkheden. Hij geeft een toelichting op het stedenbouwkundig plan.
  • Jeroen Scholten van de gemeente Zoetermeer vertelt over de aanleiding voor het dakenplan en de samenwerking bij verschillende gebiedsontwikkelingen met andere partijen, zoals corporaties, ontwikkelaars en bouwers.
  • En uiteraard gaan we daarna het dak op!

Interessant?

Meld je dan zo snel mogelijk aan en noteer de datum in je agenda.

Blijf op de hoogte

Wil jij automatisch op de hoogte blijven? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief of volg ons op LinkedIn.

Map for Stadhuis Zoetermeer, Stadhuisplein 1 te Zoetermeer

Bouwen op daken in Zoetermeer: het dak als (nieuwe) waardevolle stedelijke ruimte

Tijdens het werkbezoek krijg je vanuit verschillende invalshoeken en partijen een inkijk in de manier waarop Zoetermeer gebruik maakt van de extra ruimte die daken bieden in gebiedstransformaties en in de bestaande stad. Lees meer over Bouwen op daken in Zoetermeer: het dak als (nieuwe) waardevolle stedelijke ruimte

Je kan je aanmelden via deze link.